Ana sayfa İletişim
Hakkımızda Ürünlerimiz Hamur Kireç® ve Sıva Üretimi Genel Bilgiler Referanslarımız
   
Hakkımızda
HAKKIMIZDA
 
MİSYONUMUZ
 
VİZYONUMUZ
 
PAZARLAMA STRATEJİMİZ
 
MÜŞTERİ KİTLEMİZ
 
BAYİ AĞIMIZ
 
Hakkımızda  »  HAKKIMIZDA


     Kirecin söndürülerek inşaatlara, Hamur Kireç olarak verilmesi yeniliği, o yıllarda müteahhitlik yapan değerli kurucumuz Durmuş Ali Uyaroğlu tarafından düşünülmüştür. İlk yatırım 1971 yılında Aydın’daki işletmemizin faaliyete geçmesi ile gerçekleşmiştir. Türkiye’de yeniliğin öncüsü olan işletmemiz, o yıllarda çok çeşitli söndürme şekli ve teknolojisini denemiş, yoğun bir AR-GE çalışması yapmıştır. Bu çalışmalar günümüzde de büyük bir önemle devam etmektedir.

     Hamur Kireç sektörü kapsamında yüzlerce işletme açılmış olup, binden fazla insan geçimini bu işten sağlamaktadır. Bu işletmeler HAMUR KİREÇ®A.Ş.nin geliştirdiği ya da terk ettiği teknolojiler ile çalışmaktadır. Lider konumda olan HAMUR KİREÇ®A.Ş. üst düzey teknolojiyi kullanmakta ve bunu sürekli yenileyip geliştirmektedir.
 
     1975 yılında İzmir’de faaliyete geçen işletmemiz Hamur Kireç’i, hem literatür hem de marka adı olarak sektöre kabul ettirmiştir.
 
     İnşaat piyasasına Hamur Kireç kullanımının, ekonomikliğini, kolaylığını ve güvenilirliğini anlatabilmek için, yoğun emek ve yüksek maliyetli bir çalışma içine giren firmamız, Hamur Kireç’i Ege ve Batı Akdeniz’de vazgeçilmez yapma başarısını elde etmiştir. 

     Hamur Kireç® A.Ş. kurucuları; farklı alanlarda faaliyet gösteren Umet A.Ş.BUTAŞ A.Ş. ve İKSAŞ A.Ş.‘nin de kurucu ortaklarıdır.
 

 
 
      
  Copyright © 2022 Hamur Kireç A.Ş.| Tüm Hakları Saklıdır.